Počet položek: 0 0,- Kč

Jak pečovat o bižuterii?

Každá z nás má určitě ve své sbírce šperky, které miluje a přeje si, aby vydržely pěkné co nejdelší dobu. Jistě víte, že o zlaté nebo stříbrné doplňky se nemusíte skoro nijak starat, ale v případě bižuterie (pozlacených nebo postříbřených módních doplňků) byste měli dodržovat několik základních pravidel. O jaké pravidla se jedná?

Jak pečovat o bižuterii?

Každá z nás má určitě ve své sbírce šperky, které miluje a přeje si, aby vydržely pěkné co nejdelší dobu. Jistě víte, že o zlaté nebo stříbrné doplňky se nemusíte skoro nijak starat, ale v případě bižuterie (pozlacených nebo postříbřených módních doplňků) byste měli dodržovat několik základních pravidel. O jaké pravidla se jedná?

BIŽUTERIE

Hned na začátku je třeba objasnit, že bižuterii je jednodušší poškodit a v případě nesprávné péče ztratit její původní lesk a atraktivitu. Proto byste při nošení postříbřených nebo pozlacených šperků měli dbát několika doporučení, které vám životnost těch rozmanitých doplňků prodlouží a vy se z jejich krásy budete moci těšit dlouhá léta.

PRAVIDLA PRO NOŠENÍ BIŽUTERIE

* Vždy si bižuterii navlékejte jako poslední a při sundávání jako první!

* Určitě vynechejte použití chemických látek na místech, kde šperky nosíte (lak na vlasy, parfém, make up…).

* Bižuterii vadí přímé slunce – odložte ji před opalováním.

* Šperky si sundávejte před kontaktem s vodou. Ale pozor, pokud se jedná o nerezovou nebo chirurgickou ocel, ta je naopak velmi odolná a vodí jí nevadí.

* Nikdy s nimi neusínejte – může se zdeformovat a vás zranit.

* Uchovávejte ji v temnu a suchu (vyhraďte pro bižuterii speciální šperkovnici nebo krabičku, kde bude chráněna před vlhkostí, světlem a dalšími vlivy).

* Zcela nevhodná je úschova v koupelně, kde je vlhko.

* Náramky a náhrdelníky ukládejte samostatně, aby se nezamotaly (hrozí jejich přetržení).

* Nenoste tyto šperky při sportu nebo uklízení (nesvědčí ji pot).

* Uchovávejte je mimo dosah dětí.

 

ČIŠTĚNÍ BIŽUTERIE

Chcete-li zbavit bižuterii drobných nečistot, použijte k tomu sametový nebo flanelový hadřík (skvělý je i hadřík na brýle). Díky němu se zbavíte drobných, povrchových, nečistot. Potřebujete-li na šperku odstranit jinou nečistotu, nikdy nepoužívejte chemické čističe! Navlhčete zubní kartáček a jemně se špinavých částeček zbavte.

Jak pečovat o bižuterii? - 1760221 -

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací